„Képes lennél pl. NFT-t küldeni a vitalik.eth címre anélkül, hogy rajtam (az új tulajdonoson) kívül bárki láthatná, ki az új tulajdonos” – mondta az Ethereum társalapítója.

Az Ethereum társalapítója, Vitalik Buterin felvetette, hogy létezhet egy „alacsony technológiai szintű megközelítés” az adatvédelmi funkciók beépítésére a nonfungible token (NFT) tranzakciókba.
Egy hétfői bejegyzésben az Ethereum kutatási csatornáján Buterin arra utalt, hogy a Merkle-fák és a Zero-Knowledge Succinct Non-Interactive Arguments of Knowledge, azaz a zk-SNARK-ok egy bonyolultabb módszer az ERC-721 tokenek titkos címzéséhez, ugyanakkor egy saját megoldást javasolt. Az Ethereum társalapítója ehelyett azt javasolta, hogy az okosszerződés-tárcák tartalmazhatnának egy olyan módszert, amely lehetővé teszi a küldő számára, hogy lényegében álcázza a címét a harmadik felek elől.
„Képes lennél pl. elküldeni egy NFT-t a vitalik.eth címre anélkül, hogy rajtam (az új tulajdonoson) kívül bárki láthatná, ki az új tulajdonos” – mondta Buterin.
Idea: stealth addresses for ERC721s.
— vitalik.eth (@VitalikButerin) August 8, 2022
A low-tech approach to add a significant amount of privacy to the NFT ecosystem.
So you would be able to eg. send an NFT to vitalik.eth without anyone except me (the new owner) being able to see who the new owner is.https://t.co/UdqK6NAYjn
Buterin azt állította, hogy ezzel a módszerrel a küldőnek „elegendő ETH-t kell biztosítania ahhoz, hogy 5-50 alkalommal fizethessenek díjat” az átutalási láncon keresztül. Hozzátette azonban, hogy „talán van egy jobb általános megoldás, amely valamilyen módon speciális keresőket vagy blokképítőket foglal magában”.
A blokkláncon a félig anonimitás és az átláthatóság közötti egyensúly megtalálása sokak számára kihívást jelentett a kriptotér folyamatos növekedésével. Januárban a Cointelegraph arról számolt be, hogy voltak olyan esetek, amikor a felhasználók IP-címeket loptak el az NFT piactérről, az OpenSea-ról, valamint a MetaMaskról.
Buterin augusztus 7. vasárnaptól augusztus 14. vasárnapig tart előadást a Korea Blockchain Week-en.