A platform közölte, hogy megfelelőségi szolgáltatókat használt a tiltott tevékenységekkel potenciálisan összefüggésbe hozható számlák keresésére és megjelölésére, beleértve számos ország szankciós listáját is.

A dYdX kriptopénz származékos kereskedési platform közölte, hogy blokkolta néhány felhasználó számláját, amelyeken a Tornado Cash-hez kapcsolódó pénzeszközök voltak, beleértve néhány olyan felhasználó téves felfüggesztését, akik soha nem foglalkoztak közvetlenül a vitatott keverővel.
Egy szerdai blogbejegyzésben a dYdX közölte, hogy „feloldotta bizonyos számlák letiltását”, amelyeket a származékos platform blokkolt, válaszul arra, hogy az Egyesült Államok Pénzügyminisztériumának Külföldi Eszközök Ellenőrzési Hivatala a Tornado Cash-t felvette a speciálisan megjelölt állampolgárok (SDN-ek) listájára. A dYdX szerint a megfelelőségi szolgáltatója számos olyan számlát jelölt meg, amelyekről úgy vélték, hogy a Tornado Cash-hez kapcsolódnak, és amelyeket a platform ezt követően blokkolt – annak ellenére, hogy egyesek soha nem üzleteltek a kriptokeverővel. A platform elmondta, hogy megfelelőségi szolgáltatókat használt a tiltott tevékenységekkel potenciálisan összefüggésbe hozható számlák átvizsgálására és megjelölésére, beleértve számos ország szankciós listáját is.
„A hirtelen beáramló zászlók sok olyan számlatulajdonost érintettek, akik soha nem foglalkoztak közvetlenül a Tornado Cash-sel, és gyakran az ilyen felhasználók nem ismerik fel a különböző tranzakciók során hozzájuk átutalt pénzeszközök eredetét, mielőtt kapcsolatba léptek volna a platformmal, de ennek ellenére bizonyos korlátozásokat fenn kell tartanunk” – mondta a dYdX.
We were recently made aware of an issue related to Tornado that was causing many wallet addresses to be blocked from accessing our exchange. We have rectified this and you can read the full announcement here: https://t.co/h9TDZE1rne
— dYdX (@dYdX) August 10, 2022
A dYdX szerint a felhasználók letiltása nem jelentette a pénzeszközök lefoglalását, amelyek szerintük mindig rendelkezésre állnak a kifizetésekhez. A platform azonban a számlákat „csak bezárási módba” helyezheti.
Számos kriptokereskedési platform blokkolta a hozzáférést a Tornado Cash-hez, miután az amerikai pénzügyminisztérium augusztus 8-án felvette a vitatott keverőt a szankciós listájára. SDN-ként „az amerikai személyeknek általában tilos velük üzletelniük”, és a listán szereplő cégek és magánszemélyek eszközeit blokkolják – ez magában foglalná a Tornado Cash-hez kapcsolódó 44 USD Coin (USDC) és Ether (ETH) címet is.
A szankciók bejelentését követően a stabilcoin-kibocsátó Circle több mint 75 000 USDC értékű pénzeszközt fagyasztott be a pénzügyminisztérium tisztviselői által felsorolt címeken. A kriptokeveréshez kapcsolódó személyek elleni intézkedések azonban túlmutatnak az Egyesült Államokban székhellyel rendelkező központi tőzsdéken. A Tornado Cash társalapítója, Roman Semenov arról számolt be, hogy a GitHub fejlesztői platform felfüggesztette a fiókját. Kedden a Web3 fejlesztői platform, az Alchemy és az Infura.io követte őket azzal, hogy blokkolta a mixerhez irányuló távoli eljáráshívási kérelmeket.
A pénzügyminisztériumnak a Tornado Cash-t az SDN-ek listájára felvevő döntésének egyes kritikusai szerint a kriptokeverő egy „semleges eszköz”, amelyet bárki használhat, nem pedig egy olyan platform, amelynek célja, hogy illegális célokra használják. Egy keddi nyilatkozatában Lia Holland a Fight for the Future technológiai érdekvédelmi csoporttól „ügyetlennek” nevezte a pénzügyminisztérium intézkedését, amikor olyan rossz szereplőkkel szemben alkalmazott szankciókat, mint a Lazarus észak-koreai hackercsoport, amelyek olyan felhasználókat is érintettek, akiknek „jogos okuk van arra, hogy anonimitást keressenek a pénzügyi tranzakciók során”.
„A Tornado.cash egy kód, és ahelyett, hogy azonosította volna azokat, akik bűnözőknek segítettek és felbujtottak, a pénzügyminisztérium egyszerűen szankcionálta ezt a kódot” – mondta Holland.