Phil Spencer azzal érvel, hogy „a játékosok már 30 éve a Metaverzumban vannak”, mivel a játékok már kínálnak 3D-s megosztott világokat, amelyekben az emberek kommunikálhatnak.

Phil Spencer, a Microsoft Xbox játékgyártó vállalatának vezetője optimista a Metaverzumot illetően, de továbbra is „óvatos” a play-to-earn (P2E) kriptójátékokkal kapcsolatban, annak gazdasági és spekulatív aspektusai miatt.
A Bloomberg műsorvezetőjével, Emily Changgal csütörtökön beszélgetve Spencer azt sugallta, hogy bár sok játékos még nem vevő a metaverezum jelenlegi koncepciójára, az ő definíciója szerint lényegében már évtizedek óta metaverzum világokban játszanak:
Az én véleményem a metaverzummal kapcsolatban az, hogy a játékosok már 30 éve a metaverzumban vannak. Amikor játszol, mondjuk a World of Warcrafttal vagy éppen a Roblox-szal vagy éppen egy versenyjátékkal, ahol mindenki egy közös világban van.
Spencer szerint a Metaverzum lényegében egy „3D-s megosztott világ”, amelyben az emberek szabadon kommunikálhatnak egymással, és közös élményekben és közös célokban vehetnek részt.
Egyáltalán nem meglepő számomra, hogy a játékosok ránéznek a Metaverzumra, és azt gondolják, hogy hát én ezt nem igazán értem, mert már van egy avatárom, és már most is bemehetek egy megosztott világba, és már most is leülhetek és bárhol hangos beszélgetéseket folytathatok az emberekkel.
– mondta
Spencer érzései egybecsengenek Satya Nadella, a Microsoft vezérigazgatójának gondolataival, aki novemberben a Bloombergnek nyilatkozva azt mondta, hogy az emberek „abszolút számíthatnak” arra, hogy a cég lépéseket tesz a Metaverzum játékok irányába, majd megjegyezte, hogy:
Ha a Halo-t játéknak tekintjük, akkor az egy Metaverzum. A Minecraft is egy Metaverzum, és a Flight Sim is. Bizonyos értelemben ezek ma 2D-sek, és a kérdés az, hogy ezt most át lehet-e vinni egy teljesen 3D-s világba, és mi mindenképpen ezt tervezzük.
Spencer azonban nem tért ki a Metaverzum vitatottabb kérdéseire, mint például a virtuális Metaverzum tulajdonának koncepciója az NFT-ken keresztül. Mark Cuban kriptopárti és milliárdos befektető nemrégiben a virtuális ingatlanbefektetést a „leghülyébb dolognak” nevezte, a hasznosság és a korlátozottság nyilvánvaló hiánya miatt.
Az Xbox-vezér ehelyett hozzátette, hogy a Metaverzum tér kereskedelmi felhasználása az utóbbi időben továbbra is felkeltette a Microsoft és Nadella vezérigazgató érdeklődését.
De úgy gondolom, hogy a játéktervezőként és játékkészítőként szerzett készségeinknek rengeteg értelmet adnak egy csomó vállalati élményben. És ez az, amiért Satyát izgatja.
–nyilatkozta
Óvatos a P2E-vel kapcsolatban
Az Xbox-vezér azonban sokkal óvatosabban beszélt a blokklánc-alapú P2E-játékokról.
Bár Spencer elismerte, hogy a játékokban a monetizáció már évek óta jelen van, aggályai vannak azzal kapcsolatban, hogy a játékok elsősorban „alantas feladatokra” épülnek, hogy digitális valutát gyűjtsenek.
A „play-to-earn” jelenséggel kapcsolatban kifejezetten óvatos vagyok. A játékosokból egy munkáshadat hoz létre, bizonyos játékosok számára, hogy pénzt csináljanak belőle.
Spencer
Most már vannak olyan játékok, amelyek kezdik ezt beépíteni magába a játék gazdaságába. A Minecraftban tettünk néhány megjegyzést arról, hogy hogyan látjuk az NFT-ket ebben a térben, mert mi emberek olyan dolgokat csináltunk, amiket kizsákmányolónak gondoltunk a termékünkben – azt mondtuk, hogy nem akarjuk ezt .
– fűzte hozzá
Nem vetette el azonban teljesen a play-to-earn koncepcióját, megjegyezve, hogy lehetnek érdekes felhasználási esetek, amelyek ebből a területből csíráznak ki.
Úgy gondolom, hogy néha a kalapács keresi a szöget, amikor ezek a technológiák felbukkannak. De ezeknek a technológiáknak a tényleges emberi felhasználása – vagy a mi esetünkben a játékosoké – szerintem érdekes dolgokat hozhatnak ki.
–mondta