Az iráni kereskedelmi minisztérium jóváhagyta a kriptovaluta fizetések használatát az import esetében az ország kereskedelmének erősítése céljából.

Az iráni vállalkozások zöld utat kapnak a kripto használatára az importhoz

Az iráni Ipari, Bányászati és Kereskedelmi Minisztérium jóváhagyta a kriptovaluta használatát az országba irányuló import esetében a folyamatban lévő nemzetközi kereskedelmi szankciók miatt.

Helyi híradások szerint Reza Fatemi Amin kereskedelmi miniszter megerősítette, hogy részletes szabályozást hagytak jóvá, amely körvonalazza a kriptovaluták használatát a kereskedelemben, valamint a Bitcoin (BTC) és a kriptobányászok üzemanyag- és áramellátását az országban.

Amin vasárnap egy autóipari kiállításon vázolta fel a szabályozási változást, alig egy héttel azután, hogy az ország első alkalommal adott 10 millió dollár értékű importmegrendelést járművekre, kriptovalutát használva fizetési módként. Az iráni kereskedelmi minisztérium korábban jelezte, hogy a kriptovaluták és az okos szerződések használata 2022 szeptemberére széles körben elterjed a külkereskedelemben.

A kriptovalutával finanszírozott importot követően az iráni importőrök szövetsége egyértelmű szabályozási paramétereket sürgetett annak érdekében, hogy a helyi vállalkozásokat és importőröket ne akadályozzák a változó irányelvek.

A miniszter megjegyezte, hogy az új rendeletek meghatározzák a kriptovalutákkal kapcsolatos összes kérdést, beleértve az engedélyek kiadásának folyamatát, valamint az üzemanyag és energia biztosítását az országban működő bányászati szolgáltatók számára.

Magától értetődik, hogy a helyi vállalkozások képesek lesznek járműveket és egy sor különböző importárut bevinni Iránba kriptovaluták használatával az amerikai dollárban vagy euróban történő fizetés helyett.

Az Irán elleni nemzetközi kereskedelmi szankciókat nagyrészt az iráni atomprogrammal szembeni ellenállás miatt hozták, ami lényegében kizárta az országot a globális bankrendszerből.

Irán azóta áttért a kriptovaluták elfogadására, mint az importra vonatkozó szankciók kezelésére és potenciális megkerülésére, tekintettel a nyilvános blokkláncok, mint a Bitcoin és az Ethereum decentralizált jellegére, amelyeket nem felügyelnek a kormányzati vagy a központi hatóságok.

Az iráni Ipari, Bányászati és Kereskedelmi Minisztérium 2021 júniusában 30 kriptobányászati központnak adott működési engedélyt az országban, miközben több mint 2500 engedélyt hagytak jóvá új bányászati üzemek létrehozására. Az ezt követő hónapokban a kormány az illegális bányászati tevékenységekre is lecsapott, sőt három hónapos bányászati tilalmat rendelt el, hogy enyhítse a nemzeti hálózatra nehezedő nyomást.

forrás

Kategóriák: Hírek