A DeFi platformokat irányító okosszerződések a bűnüldöző szerv számára különösen aggasztónak bizonyultak.

Az FBI riasztást ad ki a DeFi-t célzó kiberbűnözői támadások ügyében

Az Egyesült Államok Szövetségi Nyomozó Irodája (FBI) újabb figyelmeztetést adott ki a decentralizált pénzügyi (DeFi) platformok befektetőinek, amelyek 2022-ben 1,6 milliárd dollár értékű támadást szenvedtek el.

Az FBI internetes bűnügyi panaszközpontján kedden közzétett közérdekű közleményben az ügynökség közölte, hogy az exploitok miatt a befektetők pénzt veszítettek – azt tanácsolva a befektetőknek, hogy a DeFi platformok használata előtt végezzenek alapos kutatást a DeFi platformokkal kapcsolatban, miközben a platformokat a felügyelet fejlesztésére és a szigorú kódtesztelésre is felszólítja.

A bűnüldöző ügynökség arra figyelmeztetett, hogy a kiberbűnözők nagy erőkkel próbálják kihasználni „a befektetők kriptovaluták iránti megnövekedett érdeklődését”, valamint „a láncközi funkciók összetettségét és a Defi platformok nyílt forráskódú jellegét”.

Az FBI megfigyelte, hogy a kiberbűnözők a DeFi platformokat irányító intelligens szerződésekben lévő sebezhetőségeket használják ki, hogy ellopják a befektetők kriptopénzét.

Konkrét példaként az FBI olyan eseteket említett, amikor a hackerek egy „aláírás-ellenőrzési sebezhetőséget” használtak fel arra, hogy 321 millió dollárt fosszanak ki a Wormhole tokenhídról még februárban. Megemlítettek egy flash loan támadást is, amelyet a Solana DeFi protokoll Nirvana exploitjának kiváltására használtak júliusban.

Ez azonban csak egy csepp a hatalmas óceánban. A CertiK blokkláncbiztonsági cég elemzése szerint az év eleje óta több mint 1,6 milliárd dollárt zsákmányoltak a DeFi területről, ami meghaladja a 2020-ban és 2021-ben együttesen ellopott összeget.

Az FBI körültekintést és tesztelést javasol

Bár az FBI elismerte, hogy „minden befektetés jár némi kockázattal”, az ügynökség azt ajánlotta, hogy a befektetők használat előtt alaposan vizsgálják meg a DeFi platformokat, és ha kétségeik vannak, kérjenek tanácsot egy engedéllyel rendelkező pénzügyi tanácsadótól.

Az ügynökség szerint az is nagyon fontos, hogy a platformok protokolljai megbízhatóak legyenek, és biztosítsák, hogy független ellenőrök által végzett egy vagy több kódellenőrzésen is átestek.

A kódaudit jellemzően a platformok alapjául szolgáló kód felülvizsgálatát foglalja magában, hogy azonosítani lehessen a sebezhetőségeket vagy gyenge pontokat, amelyeket ki lehet használni.

Az FBI szerint a „rendkívül korlátozott csatlakozási idővel” vagy az „okos szerződések gyors bevezetésével” rendelkező DeFi befektetési poolokhoz is rendkívül óvatosan kell viszonyulni, különösen akkor, ha nem végeztek kódauditot.

A crowdsourced megoldásokat, vagyis az ötleteket vagy tartalmakat az emberek nagy csoportjának hozzájárulását kérve generáló megoldásokat szintén kiemelte a bűnüldöző hatóság:

A nyílt forráskódú kódtárolók korlátlan hozzáférést biztosítanak minden személy számára, beleértve a rosszindulatú személyeket is.

Az FBI szerint a DeFi platformok is tehetnek a biztonság növeléséért, ha a valós idejű analitika és megfigyelés mellett rendszeresen tesztelik a kódjukat a sebezhetőségek azonosítása érdekében.

Az ajánlások között szerepel az incidensekre való reagálási terv, valamint a felhasználók tájékoztatása a platform lehetséges sebezhetőségéről, hackeléséről, kihasználásáról vagy más gyanús tevékenységről.

Mindezek hiányában azonban az FBI arra kéri a hackerek által megcélzott amerikai befektetőket, hogy az internetes bűnügyi panaszközponton vagy a helyi FBI kirendeltségen keresztül lépjenek kapcsolatba velük.

Az év elején Lisa Monaco, az amerikai főügyészhelyettes bejelentette, hogy az FBI fokozza a digitális eszközökkel kapcsolatos bűncselekményekkel szembeni erőfeszítéseit a Virtuális Eszközök Kihasználásával Foglalkozó Egység (Virtual Asset Exploitation Unit) létrehozásával.

A kriptopénzekre szakosodott csapat a blokkláncelemzésben segítséget nyújtó szakértőket is magába foglalja, a nemzetközi bűnszövetkezetek felszámolása, és nem csak a felelősségre vonásuk felé történő összpontosítás keretében.

forrás

Kategóriák: Hírek