A Voyager pénzügyi dokumentumaiból kiderült, hogy közel 1,6 milliárd dollárnyi kriptohitelt nyújtottak egy, a Brit Virgin-szigeteken bejegyzett szervezetnek, ugyanott, ahol az Alameda is be van jegyezve.

A Voyager Digital, a Three Arrow Capital (3AC) fizetésképtelensége által elindított kripto fertőzés miatt tönkrement kriptohitelező cég jelenleg a csődeljárás bírósági harcát vívja. A bírósági eljárások és a pénzügyi dokumentumok mély kapcsolatot mutattak ki a kriptokölcsönző cég és a Sam Bankman Fried tulajdonában lévő Alameda Research között.
Az Alameda egy kvantitatív kereskedési cég, amely szintén egyike volt a Voyager sok hitelfelvevőjének, és állítólag 370 millió dollárral tartozott. A 3AC bukását követően heteken belül az Alameda azonban hitelfelvevőből hitelezővé vált, és június végén 500 millió dolláros mentőcsomagot ajánlott fel.
Az SBF a Twitteren adott betekintést a mentőcsomagról szóló megállapodásba, amely végül a Voyager konfliktuspontjává vált. A bajba jutott hitelező jogi csapata azt állította, hogy a vezérigazgató megpróbált befolyást gyakorolni az üzletre.
1) Voyager lost customer assets, but it still has the majority left.
— SBF (@SBF_FTX) July 25, 2022
Why haven't those been returned to customers yet?
Sad facts from a bankruptcy process.
Jogi dokumentumok és pénzügyi papírok arra utalnak, hogy a két vállalat már 2021 szeptemberében összekapcsolódott. Ugyanezek a dokumentumok arra is utalnak, hogy az Alameda eredetileg sokkal több kölcsönt vett fel, mint a jelenlegi 370 millió dollár. A Voyager pénzügyi könyvelése szerint 1,6 milliárd dollárnyi kriptohitelt adott kölcsön egy olyan szervezetnek, amelynek székhelye a Brit Virgin-szigeteken van, ugyanott, ahol az Alameda be van jegyezve.
A jogi dokumentumok, amelyek igazolják a Voyager 3AC-nak nyújtott kölcsönét, egy „Counterparty A”-t is mutatnak, amely a Brit Virgin-szigeteken van bejegyezve, és 376,784 millió dollárral tartozik nekik. A Voyager csődbejelentésében kimutatta, hogy az Alameda 377 millió dollárral tartozik nekik.
Az Alameda volt a Voyager legnagyobb részvényese is, 11,56%-os részesedéssel a vállalatban, amelyet két befektetéssel szerzett meg összesen 110 millió dollárért. Az 500 millió dolláros mentőcsomag befejezésekor a befektetése 17 millió dollárt ért. Az év elején az Alameda 4,5 millió részvényt adott vissza, hogy elkerülje a jelentéstételi kötelezettséget, így részesedése 9,49%-ra csökkent.
A Voyager vezérigazgatója, Stephen Ehrlich elmondta, hogy a csődeljárás után a platform számos kriptotulajdonosa potenciálisan jogosult lesz arra, hogy visszakapja eszközeinek egy részét az újjászervezett Voyager törzsrészvényeivel, a Voyager tokenekkel és a 3AC-nak nyújtott, mára megszűnt kölcsönből származó bevételekkel együtt.
As part of this process, the proposed Plan of Reorganization would resume account access and return value to customers. Under this Plan, which is subject to change given ongoing discussions with other parties, and requires Court approval:
— Stephen Ehrlich (@Ehrls15) July 6, 2022
A kripto fertőzés a TerraUSD (UST) nevű, mára már megszűnt Terra stabilcoinnal kezdődött, amely végül a 40 milliárd dolláros ökoszisztéma bukásához vezetett. Sok kripto fedezeti alap és a Terra-nak kitett hitelező cég dollármilliókat veszített, ami később a 3AC fizetésképtelenségéhez vezetett, majd olyan vezető kriptoalapok bukása következett, mint a Celsius, a BlockFi, a Hodlnaut és a Voyager.