Több mint egy év telt el, de a befektetők továbbra is feljelentéseket tesznek a Robinhood ellen a GameStop és AMC részvények kereskedése körüli 2021. januári vitát követően.

A Robinhoodnak csoportos keresettel kell szembenéznie a mém-részvény-botrány miatt

A Robinhood kriptopénz- és részvénykereskedelmi platform állítólag piaci manipulációval kapcsolatos vádakkal néz szembe egy csoportos per részeként, amelyet kilenc különböző vállalat „mém részvényeibe” befektetők adtak be egy 2021. januári rally során.

A Reuters csütörtöki jelentése szerint az Egyesült Államok Kerületi Bíróságának Cecilia Altonaga, a Florida déli körzetének bírája úgy döntött, hogy a GameStop, az AMC és hét másik meg nem nevezett részvény – amelyek között lehet Nokia és BlackBerry is – befektetői folytathatják a pert, azt állítva, hogy a Robinhood mesterségesen növelte a részvények kínálatát. 2021 januárjában több eszköz, köztük a Dogecoin (DOGE) nevű mém token ára minden idők legmagasabb szintjére emelkedett, miután az r/Wallstreetbets nevű Redditorok az egyes részvények és kriptovaluták iránti érdeklődést pumpálták fel.

A Robinhood felfüggesztette – de később újraindította – a GME-részvények és más eszközök exponenciális emelkedését követő vásárlásait, így a kereskedési platform a lakossági befektetők és a részvényeket shortoló nagy fedezeti alapok közötti harc kellős közepébe került. A felhasználók ezrei hagytak egycsillagos értékelést a Robinhood alkalmazásáról a Google Play Store-ban, a platform felfüggesztette az amerikai tőzsdei bevezetésre vonatkozó terveit, és magánszemélyek több csoportos keresetet nyújtottak be, amelyben azt állították, hogy a Robinhood a Citadelhez és a Melvin Capitalhoz fűződő kapcsolatai miatt az érintett fedezeti alapok érdekei előtt hajbókol.

A mém-részvények körüli vitát követően a Robinhood időnként a válaszokat kereső amerikai törvényhozók célkeresztjébe került. Vlad Tenev vezérigazgató 2021 februárjában tanúvallomást tett a képviselőház pénzügyi szolgáltatásokkal foglalkozó bizottságának meghallgatása előtt. A mémrészvények körüli eseményekhez nem kapcsolódva a New York-i Pénzügyi Szolgáltatások Minisztériuma augusztus 2-án azt is bejelentette, hogy a Robinhood Crypto 30 millió dolláros büntetést fizet az államnak „a Bank Secrecy Act/Anti-Money Laundering kötelezettségek terén elkövetett jelentős mulasztások miatt”.

A Robinhood 2022 második negyedévére vonatkozó pénzügyi eredményeinek közzététele után Tenev közölte, hogy a cégnél dolgozók 23%-ának elbocsátását tervezi, mondván, hogy az áprilisi 9%-os létszámcsökkentés „nem ment elég messzire” a kereskedési platform megsegítése érdekében. A HOOD részvényeivel a közzététel időpontjában 10,59 dolláron kereskednek, miután az elmúlt 30 napban több mint 26%-kal emelkedtek.

forrás

Kategóriák: Hírek