A fáklyagázzal és állati eredetű hulladékgázokkal történő Bitcoin-bányászat segíthet a világ legnagyobb kriptopénzének zéró kibocsátású pénzzé válásában.

A Bitcoin zéró kibocsátású hálózattá válhat

Az önjelölt filantróp Daniel Batten Bitcoin-bányászatot népszerűsítő jelentése azt állítja, hogy a Bitcoin egy zéró kibocsátású hálózattá válhat.

A jelentés a Bitcoin Bányászati Tanács adataira épül, hogy megértse a szén-dioxid-negatív energiahordozók hatását arra vonatkozóan, hogy a Bitcoin (BTC) teljes szénlábnyomát milyen mértékben befolyásolja. Az eredmények vizsgálatát és kivetítését követően azt állítja, hogy ezután „megjósolja, hogy mikor lesz a teljes Bitcoin-hálózat zéró kibocsátású hálózat”.

De hogyan válik a hálózat egyáltalán szén-dioxid-negatívvá? Egyszerűen fogalmazva, úgy, hogy a BTC bányászata során elégetik azt a felhalmozódott metángázt, amely egyébként a légkörbe kerülne. A tanulmány szerint ez a folyamat, amely már világszerte zajlik, 63%-kal csökkentheti a hálózat kibocsátását.

Ez azt jelenti, hogy a Bitcoin-hálózat 1,57%-a, amely szén-dioxid-negatív forrásokat használ, -4,2%-os hatással van a Bitcoin-hálózat szén-dioxid-kibocsátására.

A tanulmány különböző fáklyagázzal működő BTC-bányászok adatait használja, köztük a coloradói Crusoe Energy, a wyomingi Jai Energy és a brazíliai Arthur Mining adatait. A tanulmány kitér az állati hulladékból származó füstgázokat használó bányászokra is – például a Szlovákiában működőkre – annak illusztrálására, hogy a Bitcoin-bányászat a káros metángázok kibocsátásának megakadályozásával pozitívan befolyásolhatja a környezetet.

Miközben a központi bankárok és a mainstream média továbbra is fanyalognak a Bitcoin energiaigényes bányászati folyamata miatt, úgy tűnik, hogy a Bitcoin-bányászat egy járható út lehet a kibocsátás csökkentésére. Az ENSZ jelentése szerint „a metán visszaszorítása a legerősebb eszközünk arra, hogy a következő 25 évben lelassítsuk az éghajlatváltozást”. A gázfáklyázás vagy az állati hulladék biogáz-kibocsátásának megszüntetésével a Bitcoin-bányászok világszerte a nulla kibocsátási cél elérése felé haladnak.

A Cointelegraph riportere, Joe Hall interjút készített egy észak-ír farmerrel, aki nemrég kezdte el kipróbálni a Bitcoin-bányászatot. Owen, a gazdálkodó azt mondta a Cointelegraphnak, hogy a Bitcoin bányászatnak a mezőgazdasági hulladékból származó biogázzal, amely egyébként a légkörbe kerülne, „van értelme”.

Owen partnerségre lépett a Scilling Digital Mining ír céggel, amely megújuló energiát keres a Bitcoin-bányászathoz. Az Írországban történő további alkalmazás érdekében Mark Morton – a Scilling ügyvezető igazgatója – a Cointelegraphnak azt mondta:

Daniel [Batten] fenomenális munkát végzett a Bitcoin-bányászat metánmegkötési képességének bemutatásában. Ezeknek a nem kényes energiafogyasztóknak a dicsérete még csak most kezdődik, és Írország gazdái lehetnek ennek a hihetetlen technológiának a következő jelentős felhasználói.

Morton hozzátette, hogy „a Bitcoin-bányászat lesz a katalizátora a széles körű, kisléptékű, hálózaton kívüli anaerob emésztés elterjedésének, ami kevesebb mezőgazdasági hulladékhoz, decentralizáltabb hálózati hash-arányhoz és alacsonyabb mezőgazdasági kibocsátáshoz vezet”. A mezőgazdaság felelős az ír üvegházhatású gázok kibocsátásának egyharmadáért, így a mezőgazdaságból származó hulladékgázok befogása nemcsak a környezetszennyező mezőgazdaságot tehetné tisztábbá, hanem a bányászott BTC révén extra bevételre is számíthatna.

Batten, a tanulmány írója egy környezetvédő, aki a Bitcoin és az energiafogyasztás kutatásának szenteli idejét. Mielőtt a Bitcoin-bányászaton keresztül a környezetvédelem mellett szállt volna síkra, Batten filantróp és kockázati tőkés volt.

A hétvégén a Surfin’ Bitcoinon tartott távoli előadása során megosztotta, hogy miért vált a Bitcoin-bányászat a „legfontosabb küldetésévé”. A prezentációban a metánmegkötés mellett érvelt, és hangsúlyozta az éghajlatváltozás égető fontosságát.

forrás

Kategóriák: Hírek